رزرواسیون آنلاین تور
رزرواسیون آنلاین هتل
رزرو آنلاین پرواز

همدان

همدان

 همدان،اولین پایتخت ایرانیان، و یکی از شهرهای بزرگ ایران است که در غرب کشور و در پای کوه الوند واقع شده است. این شهر دارای تابستان هایی خشک و زمستان هایی سرد و برفی است.همدان که به گمان بسیاری از محققان یکی از قدیمی ترین شهرهای دنیاست دارای تاریخی هیجان انگیز و سرشار از پستی و بلندی است. هردوت معتقد است که این شهر برای اولین بار توسط دیاکو،بنیان گذار پادشاهی ماد و اولین پادشاهی ایرانی تبار، ساخته شد.این شهر که به زبان ایرانی باستان، هگمتانه و به زبان یونانی اکباتان خوانده می شود به معنای محل تلاقی است. علت این نامگذاری به احتمال فراوان قرار گرفتن آن در محل تلاقی کاروان های تجاری مختلف بوده است. همدان در طول تاریخ طولانی خود بارها مورد یورش جهانگشایان بزرگ مانند اسکندر مقدونی و تیمورلنگ ... ادامه مطلب
 همدان،اولین پایتخت ایرانیان، و یکی از شهرهای بزرگ ایران است که در غرب کشور و در پای کوه الوند واقع شده است. این شهر دارای تابستان هایی خشک و زمستان هایی سرد و برفی است.
همدان که به گمان بسیاری از محققان یکی از قدیمی ترین شهرهای دنیاست دارای تاریخی هیجان انگیز و سرشار از پستی و بلندی است. هردوت معتقد است که این شهر برای اولین بار توسط دیاکو،بنیان گذار پادشاهی ماد و اولین پادشاهی ایرانی تبار، ساخته شد.
این شهر که به زبان ایرانی باستان، هگمتانه و به زبان یونانی اکباتان خوانده می شود به معنای محل تلاقی است. علت این نامگذاری به احتمال فراوان قرار گرفتن آن در محل تلاقی کاروان های تجاری مختلف بوده است. همدان در طول تاریخ طولانی خود بارها مورد یورش جهانگشایان بزرگ مانند اسکندر مقدونی و تیمورلنگ قرار گرفته است.  
در مرکز شهر همدان تپه ی باستانی هگمتانه قرار دارد که بقایای شهر باستانی اکباتان را در خود جای داده است. هر چند قسمت اعظم بقایای شهر قدیمی در زیر شهر جدید قرار دارد با این حال دیدن قسمتی از کهن ترین شهرهای جهان می تواند بسیار جذاب باشد.
این تاریخ طولانی باعث شده است که آثار تاریخی و فرهنگی فراوانی در اطراف و داخل شهر همدان شکل بگیرند.گنج نامه یکی از این سایت هاست. گنج نامه یک کتیبه ی باستانی در پای کوه الوند است و تقریبا 2500 سال پیش به دستور دو امپراتور بزرگ هخامنشی،داریوش و خشایارشاه، بر روی صخره حک شده است و پیروزی ها و افتخارات این دو شاه را بازگو می کند.
وجود مقبره استر و مردخای در همدان این شهر را به یکی از مقدس ترین زیارتگاه های یهودیان جهان تبدیل کرده است. استر همسر خشایارشاه و ملکه یهودی خشایارشاه بود که براساس داستان های کتاب مقدس (کتاب استر) یهودیان را از فتنه هامان وزیر خشایارشاه که قصد داشت یهودیان ساکن در ایران را قتل عام کند رهانید.
در شهر همدان، دانشمد، پزشک و فیلسوف بزرگ ایرانی، ابوعلی سینا آرمیده است. ابوعلی سینا پزشک و فیلسوف مشهوری بود که کتاب های او در زمینه پزشکی برای چندین سده در دانشگاه های اروپا تدریس می شد.
شرکت ایرانگردی مارکوپولو از شما دعوت می نماید از شهر همدان بازدید نمائید.

بستن
موقعیت همدان در نقشه Google
هتل های محل اقامت